Otelsikayet.com Logo

Zeus Mağarası

Zeus Mağarası, Dilek Yarımadası Milli Parkı’na girmeden, kapının sol tarafında bulunur. Mağara, 200 metre içeride bulunur ve buraya giden yolu belediye düzenlemiştir. Sağ ve sol tarafında bulunan ağaçlara da Dilek Yarımadası’ndan dolayı dilek bezleri bağlanır.

Mağaranın içine girildiğinde Zeus’un yüzü görülür gibi olur. Suyun derinliği 10 - 15 metre olduğundan burası bir havuz görüntüsü almıştır. Ayrıca burada dağdan gelen tatlı su ile denizden gelen tuzlu su birleşip maden suyu oluşturmuştur.

Zeus Mağarası’nın atmosferi eşsizdir. Bu sebeple kış aylarında yerliler, yazın da turistler tarafından oldukça yoğun ilgi görür. Kuşadası gezisine çıkanların son uğradıkları dinlenme yeri burasıdır. Çünkü mağaranın sularında yüzmek muhteşem biçimde dinlendiricidir.

Zeus Mağarası’nın hikayesi ise şöyledir: Göktanrısı olan Zeus, kardeşi Poseiodun’u kızdırdığı zaman onun gazabından korunmak için buraya sığınır ve sakinleşmesini beklermiş. Burada dinlenir ve yıkanırmış. Bu sebeple buraya gelenler de burada keyifle yüzer, yıkanır ve dinlenirler. Ayrıca mağaranın içindeki büyük kayanın dibinden çıkan çamur da özellikle bayanların cilt güzelliği için oldukça faydalı. Fakat çıkarması oldukça zor.

Siz de mağaranın bu büyülü atmosferini görmek, güzel sularında yüzüp dinlenmek ve güzelleşmek için Kuşadası’nda gezilecek yerler listesine Zeus Mağarası’nı mutlaka ekleyin.

Gezi Puanı:

Gezi Tipi: Gezelim Görelim
'Zeus Mağarası' için bir yorum yazın!
YORUMLAR
KUŞADASı OTELLERİ
Kuşadası: Önerilen yerler
2 Yorum 5 Fotoğraf
2 Yorum 7 Fotoğraf
1 Yorum 6 Fotoğraf
1 Yorum 5 Fotoğraf
7 Fotoğraf
6 Fotoğraf
Kuşadası gezi rehberi : tıklayın