Otelsikayet.com Logo

Kuşadası Gezi Rehberi

Aydın’ın bir ilçesi olan Kuşadası, şehir merkezine 71 km uzaklıkta olup, kentin en önemli turistik beldelerinden biridir. Kuruluşu hakkında net bir bilgi edinemesek de, bazı kaynaklarda Kuşadası’nın İyonlar tarafından kurulduğu ileri sürülmektedir. Adını sınırları içindeki kaleden alan Kuşadası, mücadele yıllarında İtalya ve Yunanistan tarafından işgal edilmiş, 1922 ise ilçenin bağımsızlığını kazandığı bir yıl olarak tarihe geçmiştir.

Efes’e yakın mesafesi ile dış turizm kadar Kuşadası Limanı ile de turizme bir cevher niteliği taşıyan Kuşadası’nı bir turizm destinasyonu olarak cazip kılan sadece bir kıyı ve liman şehri olması değil; beraberinde bir tarih cenneti, plaj merkezi ve elverişli iklimi ile de öne çıkmasıdır.

Kadınlar Denizi, Tusan, Akyar, Aslan burnu, Tavşanburnu, Karaova, Büyük ve Küçük Kalamaki, Güzelçamlı, Dipburun ve İlyas Ağa plajları muhteşem kumsallarıyla bölgeyi turistik amaçlı ziyaret eden sayısız misafirine açar. Toplam 20 km’lik bir sahil şeridine sahip olan Kuşadası’nda ayrıca dalmak isteyenler için kayalarla örülmüş koylar mevcuttur. Bölgede çok eski çağlardan beri pek çok uygarlığa beşiklik eden Kuşadası Körfezi ve çevresi bir kültür ve sanat merkezi konumundadır.

devamı
17 Gezi Yazısı 0 Yorum 153 Fotoğraf 0 Video
Gezi Yazarı

Işıltılı bir körfez, çevresinde sayısız koy ve plaj, yeşile ve maviye doymuş bir tabiat, zengin bir tarih… Ve Ege kıyılarında yaşanası bir cennet köşesi, Kuşadası…

Aydın iline 60 km uzaklıkta bulunan Kuşadası, Ege kıyılarının en gözde turistik ilçelerinden biridir. Türkiye’de kruvaziyer turizmin önemli liman kentlerinden biri İstanbul ise, şüphesiz bir diğeri Kuşadası’dır. Kuşadası Limanı, Türkiye’nin 2. önemli deniz kapısı olup, çok sayıda yerli ve yabancı turiste kapılarını açmaktadır. Bir Ege yöresi olması, sahip olduğu doğal hazineleri ile onu ayrıcalıklı bir ...

Yayın Tarihi: Şbt 1, 2013
Diğer yerler için tıklayın

Test yayınından sonra aktif olacaktır.

Test yayınından sonra aktif olacaktır.

KUŞADASı OTELLERİ
YENİ YORUMLAR
Bu yer için henüz yorum yazılmamış ilk siz yazan siz olmak istermisiniz ?