Otelsikayet.com Logo

Datça Gezi Rehberi

Güney Batı Anadolu’da, Hisarönü ile Gökova körfezleri arasında bir yarımada olan Datça, bitmeyecekmiş gibi uzanan kıyı bandı ve pek çok koyuyla yat turizmi için oldukça elverişlidir.

Benzersiz plajları ve doğa harikası koylarıyla ideal bir tatil seçeneği sunan Datça’da; Taşlık, Kumluk, Azganlı, Karaincir, Gebekum, Güllük, Kargı, Burgaz, Domuz Bükü, Kuruca Bük ve Palamut Bükü Datça’nın plaj ve koyları yer almaktadır.

Datça’da yaşamaya oldukça elverişli, Akdeniz’in hakim olduğu bir iklim tipi görülür. Kışların ılık ve yağışlı geçtiği Datça bölgesinde yazlar sıcak ve kuru geçer. Ancak kuzey rüzgarları Akdeniz’in kavurucu sıcaklarının önünü keserek, nem oranını sıfır noktasına kadar çeker. Bu da yöreyi daha yaşanılası kılar.

devamı
17 Gezi Yazısı 0 Yorum 153 Fotoğraf 0 Video
Gezi Yazarı

“Tanrı, yarattığı kulunun uzun ömürlü olmasını istiyorsa Datça Yarımadası’na bırakır” demiş ünlü coğrafyacı ve tarihçi Strabon. Tabiatın eşsiz mucizesi Datça, neredeyse yıl boyu parıldayan güneşi, bol oksijeni, sıfır seviyesindeki nemi ve esen ılık rüzgarlarıyla müthiş bir tatil fırsatı sunar, onu doyasıya yaşayanlara.

Doğa harikası turistik yörede yüzünüz ne tam Ege’ye dönüktür ne Akdeniz’e… Bir yanınızda Akdeniz’in ılık ve tuzlu suları salınır durur, diğer yanınızda Ege’nin olağanüstü turkuvaz suları…

Güneybatı Anadolu Bölgesi’nde Muğla’nın bir ilçesi olan ...

Yayın Tarihi: Şbt 1, 2013

Test yayınından sonra aktif olacaktır.

Test yayınından sonra aktif olacaktır.

DATÇA OTELLERİ
YENİ YORUMLAR
Bu yer için henüz yorum yazılmamış ilk siz yazan siz olmak istermisiniz ?
Datça Forumu
DATÇA HARİTASI